22.10.2024

Izjemen koncert v v župnijski cerkvi v soboto, 26. 10. ob 19.00

folder

Lepo vabim na izjemen koncert v župnijski cerkvi na Teharjah, ki bo v soboto, 26. 10. 2024  ob 19.00 v župnijski cerkvi na Teharjah. Zz Dunaja: Chor Wiener Neubau in iz Celje: akademski pevski zbor Karel Destovnik Kajuh.

Zbor Wien Neubau je bil ustanovljen pred več kot 150 leti v 7. okrožju Dunaja kot moški pevski zbor "Sängerlust". Po burnih letih so zbor v 80-ih letih preoblikovali v mešani zbor, od leta 2021 pa ga izjemno uspešno vodi Martin Guthauer.

Poleg širokega spektra a cappella literature izvajajo tudi zanimiva orkestrska dela, kot je bila nedavna baročna opera "Dido & Aeneas" H. Purcella v Volkstheatru na Dunaju.

Zbor pa ne odlikuje zgolj petje na najvišji ravni, temveč tudi povezovanje starega in novega, mladih in starih, ter približevanje in povezovanje različnih kultur, življenjskih slogov in tradicij.

Poleg visoke umetniške kakovosti dajejo velik poudarek na delujočo socialno skupnost. Ljudje iz devetih različnih držav, stari od 20 do skoraj 90 let, tukaj najdejo svoj prostor ter vztrajajo pri kolegialnem in spoštljivem odnosu drug do drugega. Vsak teden se znova podajajo na iskanje velikih trenutkov sreče, ki jih prinaša skupno petje.

Tukaj je še seznam pesmi:

PROGRAM 26. 10. 2024

Henry VIII (1491-1547)                          Pastime with Good Company
Pierre Attaignant (~1550)                       Tourdion
Henri Purcell (1659-1695)                       Thanks to these lonesome, lonesome vales
William Byrd (1543-1623)                        Viderunt omnes
Jim Clements (*1983)                            A Blessing
Jay Althouse (*1951)                            Alleluia for Our Time
Alicia Adélaïde Needham (1872-1945)     How Dear to Me the Hour
Evert Taube (1890-1976)                         Nocturn
Christian Dreo (*1958)                          Die Nacht
Carsten Gerlitz (*1966)                         Auf einem Baum ein Kuckuck
Jón Ásgeirsson (*1928)                          Vísur Vatnsenda-Rósu
Robert Sund (1929-2001)                 Vem kan segla förutan vind
                                                               The Drunken Sailor
Lojze Lebič (*1934)                                    Ta drumǝlca je zvomlana
Aldo Kumar (*1954)                              Dajte dajte
dodatno                                                  Zottelmarsch

Zbor bo pel tudi pri sveti maši v nedeljo, 27. 10. Ob 10.00 na Teharjah.

Program:

Felix Mendelssohn: Verleih uns Frieden gnädiglich
Kyrie, Gloria,  Sanctus, Agnus Dei: Michael Haydn: Missa Brevis a tre voci:

Darovanje: Alice Tegnér: Saliga
 Obhajilo:        William Byrd: Viderunt omnes
Po obhajilu:   Jim Clements: A Blessing
Zaključna pesem: Marija pomagaj

Akademski pevski zbor Karel Destovnik – Kajuh je mlad pevski zbor iz Celja, ki deluje od leta 2022,

od junija 2023 pod taktirko zborovodje Matevža Pušnika. Poleg tehtnega pevskega programa in

njegove dovršene izvedbe je glavno vodilo zbora medsebojna povezanost članov in družinsko vzdušje,

ki zagotovo pripomore, da kak akord zazveni še lepše in bolj ubrano. Organizirajo samostojne

koncerte, sodelujejo v različnih projektih in se preizkušajo na tekmovanjih doma in v tujini, kjer